Trening personalny w domu

Wykonywanie treningu personalnego w domu to opcja, z której coraz chętniej korzystamy. Co daje taki trening? Jakie ćwiczenia warto wykonywać w domowym zaciszu? 

Trening w domu 

Trening personalny wykonywany w domu jest bardzo dobrą alternatywą dla ćwiczeń na siłowni. Okazuje się, że w domu z powodzeniem wykonamy skuteczny trening podobny do tych, które są stosowane na salach fitness. Jedną z głównych zalet takiego rozwiązania jest oszczędność kosztów i czasu. Jeśli pragniemy skorzystać z fachowej pomocy, poszukajmy trenera personalnego, który ułoży dla nas zestawy ćwiczeń odpowiednie do wykonywania we własnym domu. Zazwyczaj trenerzy stawiają na połączenie siłowych aktywności z interwałami, które pozwalają ukształtować sylwetkę i poprawić kondycję organizmu.  

Spalanie tkanki tłuszczowej 

Tkanka tłuszczowa to zmora wielu osób, które pragną się jej szybko pozbyć. W tym celu warto się poświęcić i zmobilizować ciało do pracy, co po kilku tygodniach da niezwykłe efekty. Pamiętajmy jednak o tym, że sam trening to nie wszystko – bardzo ważna jest także zbilansowana dieta, która dostarczy nam składników odżywczych. Unikajmy konserwantów i niezdrowych tłuszczów, które nie tylko powodują przyrost masy ciała, ale wpływają także na nasze samopoczucie. Przeplatanie kilku rodzajów ćwiczeń i zainwestowanie w potrzebne akcesoria (np. ciężarki, mata do ćwiczeń, gumy, taśmy do treningu) dosyć szybko da pożądane efekty. Dzięki temu tkanka tłuszczowa nie będzie już spędzała nam snu z powiek, a my cieszyć się będziemy dobrym samopoczuciem i ukształtowaną sylwetką.