Co to takiego sieć VPN-go?

VPN jest skrótem od słów Virtual Private Network i oznacza wirtualną sieć prywatną. Co daje sieć VPN? Czym jest to narzędzie? – alarmy gniezno

Sieć VPN 

Wirtualna sieć prywatna jest narzędziem, które tworzy bezpieczne połączenie z użyciem publicznych sieci, takich jak Wi-Fi (np. w restauracji, w pociągu), a także w sieciach domowych. Sieć VPN szyfruje dane oraz przekierowuje ruch za pomocą specjalnych serwerów, dzięki czemu zyskujemy możliwość ukrycia aktywności online. Aspekt ten chroni nas przed niebezpieczeństwami, które czyhają w Internecie – ataki hakerów, wirusy, sprzedaż danych, kradzież tożsamości.  

Zalety korzystania z sieci VPN 

Sieć VPN jest bardzo przydatna w wielu obszarach wirtualnych. Gwarantuje zarówno zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dla nas i naszych urządzeń, jak i pomaga uzyskać dostęp do geograficznie zablokowanych treści z dowolnego miejsca. W praktyce oznacza to, że przebywając poza granicami kraju zyskujemy np. dostęp do Netflixa, korzystając z całkiem nowych form rozrywki. Warto zauważyć, że sieci VPN są w zasadzie wszędzie – w wielkich korporacjach, jak i u osób prywatnych. Agencje rządowe używają ich w celu zapewnienie bezpiecznego i zdalnego dostępu do sieci, która należy do organizacji. Takie rozwiązanie sprawdza się także wtedy, gdy zależy nam na ochronie przed atakiem hakerskim i korzystania z wirtualnych sieci prywatnych, co pozwala zminimalizować ekspozycję w sferze online. Jedną z głównych zalet sieci VPN jest również to, że pomaga po prostu ulepszyć Internet.  

W teksie korzystalismy z materialow dostepnych na https://www.bartoszrybacki.pl