Co to jest e-learning?

E-learning jest innowacyjną metodą przekazywania wiedzy, bazującą na szerokim zestawie elektronicznej transmisji informacji. W tym przypadku korzysta się ze strefy online, z technologii intranetu i ekstranetu, a także z nagrań wideo i audio (alarmy do biura). Co daje taki rodzaj nauczania? Jakie korzyści są związane z wdrożeniem e-learningu? 

E-learning 

E-learning to, ogólnie mówiąc, forma nauczania przez Internet, czyli w sposób zdalny. Wykorzystywany jest na wielu poziomach edukacji, zarówno jako dodatek do nauczania, jak też wiodąca metoda przekazywania wiedzy. Ten stosunkowy nowy trend jest z powodzeniem stosowany w przypadku kształcenia pracowników i podnoszenia ich umiejętności. Bazuje na wykorzystaniu nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych, co wpływa na zindywidualizowany i interaktywny poziom kształcenia.  

Innowacyjne podecie 

Wyżej wymieniona forma nauczania jest wykorzystywana w wielu aspektach życia. Stanowić może element nauczania tradycyjnego, związany z uzupełnieniem spotkań w formie tradycyjnej. Ponadto, bardzo często jest to metoda aktualizacji wiedzy, która daje możliwość ciągłego dostępu do aktualnych materiałów naukowych. E-learning spotykane jest również jako niezależny program szkoleniowy, który umożliwia zdobywanie nowych kwalifikacji i rozwijanie zdolności w ramach szkoleń w sieci. To innowacyjne podejście jest stosowane nie tylko przez pracodawców, ale także przez coraz więcej uczelni i szkół w wielu państwach na świecie.  

E-learning korzysta z nowoczesnych narzędzi, które pozwalają nauczać za pomocą strefy online. W szkoleniach tego typu uczestniczyć możemy w zasadzie z każdego miejsca na świecie, a także z własnego domu. Jedynym wymogiem jest posiadanie łączności z Internetem w danym miejscu.